Ciekawe fakty dotyczące budowy dróg

budowy dróg

 

Początek drogi

Najstarszą drogą w Wielkiej Brytanii jest ulica Ridgeway, która sięga ponad 5000 lat temu i rozciąga się od Wiltshire do Berkshire. Pierwsza droga Tarmac została zbudowana raczej później, w 1902 roku w Nottingham, a autostrady zaczęły swój czas, począwszy od roku 1958, z dróżką M6 Preston o długości ośmiu mili, która była dwoma pasami bocznymi, nie miała ani centralnej bariery rezerwacji, ani ograniczenie prędkości.

Wywołanie melodii

Możesz nienawidzić siedzieć w kolejkach, ale drogi od dawna były ściśle związane z miłością. To przynajmniej w muzyce. Z powściągliwą długą i zwiniętą drogą The Beatles do Eltona Johnsa, Goodbye Yellow Brick Road i dalej, istnieją wystarczające piosenki drogowe, które powodują mysli o zyciu i milosci. Every Day Is A Winding Road (Sheryl Crow) On the Road Again (Canned Heat), One Way Road (Oasis)… to się ciągnie dalej, i na zupełnie jak długie i kręte drogi. Jednak muzyka nie jest jedynym popularnym medium, które używa analogii. Kasyna online często mają gry na podstawie popularnych filmów, programów telewizyjnych, a nawet książek. Na tej stornie mozna znalezc wiele gier tego typu.

 budowy dróg

Droga do ratunku

Kiedy Audi uruchomił najnowszą wersję TT, prasa została zaproszona do wypróbowania nowego stylu i obsługi na prywatnym szkockim wzgórzu, znanym jako Rest And Be Thankful. Ale deszcz Arki Noego wpłynął na wydarzenie, gdy część zajętego A83, która biegnie w pobliżu, została wypłukana. Skręcone wzgórze wspinaczki uratowało dzień, gdy policja kierowała kierowcami wzdłuż niego, aby połączyć się z kolejnym odcinkiem głównej trasy.

Francja w Wielkiej Brytanii

Nie, nie jesteś we Francji – ale możesz tak sobie pomyśleć, jeśli ustawisz auto na dworcu w Savoy, prowadząc do hotelu Savoy w Londynie. To sierpniowe założenie ma zasadę, że samochody muszą jeździć po prawej stronie, uchwalone w 1902 roku jako ustawa Parlamentu.

Wlasna droga

Biorąc DIY do ostatecznego skraju, w 2014 roku biznesmen z Bath zbudował własną drogę dojazdową przez pola, aby uniknąć opóźnień spowodowanych pracą na trasie w pobliżu domu. Mike Watts miał nadzieję odzyskać koszt drogi, pobierając od kierowców 2 funty za podróż. A jeśli chcesz zarobić drogą własnej drogi, Whitney-on-Wye Toll Bridge w Herefordshire został zbudowany w 1779 roku, jest zwolniony z podatku i przynosi roczny dochód w wysokości 100 000 funtów. Twój most drogowy pochodzi z domkiem i ziemia, wszystko to za 850 000 funtów. Domek ten ma też salę pokerowa, więc jest właściwym miejscem do mieszkania jeśli lubisz gry hazardowe, takie jak na tej stronie.

 budowy dróg

Wielkie dziury

Najnowsze dane sugerują, że gdyby wszystkie dziury w Wielkiej Brytanii były ze sobą połączone, zrobiłyby

pojedynczy otwór o długości 295 mil kwadratowych lub dwa razy większy od Isle of Wight. Utrzymywanie dróg w Anglii i Walii jest niedofinansowane przez 1 miliarda funtów rocznie, więc na obecnym poziomie średnia częstotliwość nawadniania nawierzchni w Anglii jest raz na 54 lata. W Walii, raz na 107 lat.

Beton jest najlepszym materiałem do budowy dróg

Czy wiesz, że prawie 30 procent międzystanowych autostrad w Stanach Zjednoczonych jest zbudowanych z betonu? To dlatego, że chociaż początkowy koszt budowy może być nieco wyższy od asfaltu, drogi betonowe trwają dłużej i wymagają mniej konserwacji, co czyni go najbardziej opłacalnym i przyjaznym dla środowiska wyborem w perspektywie długoterminowej. A ponieważ mieszanki betonowe mogą być dostosowane do konkretnych zastosowań i warunków, beton jest szczególnie odpowiedni do kanadyjskiego klimatu.